Black Buřiňos - dixieland z Týniště nad Orlicí

Kapela se zrodila z  přípravky Mladého týnišťského big  bandu na ZUŠ v Týništi n.O. v roce 2005. Od svého vzniku se věnuje interpretaci především dixielandových standardů. V roce 2007 a 2010 dosáhla velkého úspěchu, když zvítězila v ústředním kole Národní soutěže ZUŠ v kategorii jazzových a tanečních orchestrů v Litvínově a její dva členové, klarinetista Pavel Zemen a tubista Ladislav Lejnar získali ocenění za mimořádný sólový výkon.

Dixieland ZUŠ Týniště n.O., který si mezitím přisvojil název BLACK BUŘIŇOS, má za sebou celou řadu festivalových i samostatných koncertů na mnoha místech našeho kraje i celé České republiky. Kapela pravidelně vystupuje v rámci prestižního festivalu Středoevropský dixielandový most v Hradci Králové, Swingového festivalu J.Marčíka v Týništi n.O., Jazzového festivalu v Děčíně, Chrudimi či významné mezinárodní akce Nábřeží paromilů v Hradci Králové, kde dixielandová hudba v podání Black Buřiňos dokonale dotváří atmosféru prohánějících se parních strojů.

Společně se snažímě rozdávat radost ze hry posluchačům a v neposlední řadě je pobavit a rozveselit. 

Mezi velké úspěchy kapely je třeba přiřadit natočení prvního CD, které mělo svůj křest v neděli 9. ledna 2011 v Týništi nad Orlicí a vítězství v rozhlasové soutěži Concerto Bohemia 2011. Tento úspěch kapele umožnil další profesionální nahrávku v Českém rozhlase Praha a účast na koncertě vítězů 12. listopadu 2011 ve Velkém sále Paláce Žofín. Tento koncert se uskutečnil za asistence České televize a Českého rozhlasu Praha. Velkým zážitkem byl i koncert panu senátorovi Antlovi ve Valdštejnských zahradách. Na reportáž z tohoto koncertu se můžete podívat na našich webových stránkách www.blackburinos.cz. V roce 2014 jsme si opět zahráli v rozhlasové soutěži Concerto Bohemia na Žofíně. Mezi další naše zážitky patří účast na velkém jazzovém festivalu v Třeboni, koncert v Českém rozhlasu České Budějovice, který se konal 20.1. 2016 nebo účast na projektu Jana Smigmatora Sinatrology. V roce 2017 jsme byli hrát na konferenci lékařů v Praze, na pódiu jsme váleli s moderátorem Alešem Cibulkou a jeho kolegyní Janou Rychterovou. Pan Cibulka nás pozval i do rozhlasového pořadu Tobogan. Loňský rok jsme vystupovali na jazzovém festivalu na Slovensku a Maďarsku.

 

 


Kontakt

Black Buřiňos

+420 777 976 073


Novinky

Nové koncerty 2020

03.03.2020 23:02
11.3. 2020 - exhibiční koncert Pavla Pavel Hlubuček, JAMU, Brno 16.5.2020 - Plzeň,...

—————

Všechny články

—————


Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.